Cem Uzan - Genç Parti

Bu sayfa Cem Uzan`ın haklılığını ispatlamak , kanıtlamak , gözler önüne sermek ve
Genç Parti`nin büyük kitlelere ulaşmasını sağlamak için yapılmıştır. (cem-uzan.org 2007)
Genç Parti Cem Uzan Davalar Genel Gençlik Kollari Kadın Kolları İlçe Teşkilatları İl Teşkilatları Eserler Söylemler Basın Projeler - Taahhütler Duyurular İmar Bankası Star Çeaş Kepez TMSF Telsim Adabank Petkim 4969 - 5020 Nolu Kanunlar Askerlik Siyasi Linç Geziler Mitingler Atatürk Videolar Ürdün Vatandaşlığı Fabrikalar - Ocaklar Milletvekili Adaylarımız Fransa

"Gübrede KDV %1 olacak"

Genç Parti Antalya 2. sıra adayı Nurettin Sivlim ve 3. sıra adayı Adil Aşırım genel seçimler öncesinde Kemer’de ziyaretlerde bulundu. Genç Parti İlçe binasını ziyaret ettikten sonra Kemer esnafını, Pazar yerini ve sokaktaki vatandaşı dinleyen adaylar daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladılar. Vekil adayları, gıdada KDV’nin %1 olması gerektiğini savunurken, asgari ücretteki verginin kaldırılacağını vaat ettiler.

Genç Parti Antalya milletvekili adayları Nurettin Sivlim ve Adil Aşırım, Genç Parti Kemer İlçe Binasını ziyaret etti. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan adaylar, Türk tarımı ve Türk çiftçisinin son senelerde dünyanın en pahalı mazotuyla ve gübresiyle ezildiğini söyledi. Gübrede ve zirai ilaçta KDV’nin %1’e ineceğinin belirten adaylar turizm sektörünün motivasyonunu artıracaklarını, Antalya bölgesinde sezonun 12 ay olacağını söylediler.

Genç Parti Antalya 3. sıra adayı Adil Aşırım, parti binasında şunları söyledi; “Gıda da KDV’nin %1 olmasını savunuyoruz. Öteden beri siyasi partiler, kimsenin okumadığı seçim beyannameleri ile halka somut olmayan, halkın hayatını nasıl kolaylaştıracağını izah edemeyen projeler sundular. GP'nin 'Mazot 1 YTL olacaktır' sözü, bir projenin anlaşılabilir bir başlığıdır. Neden mazot, çünkü mazot çiftçinin ürününde, nakliyecinin navlununda, sanayicinin ürününde, tüketicinin her şeyinde maliyeti arttıran en önemli etkendir.İstihdamı artırmak için önemli. Asgari ücrette de vergiyi artıracağız. Turizm sektöründe de motivasyonu artırmak için Antalya bölgesindeki sezonu 12 aya çıkartmayı hedefliyoruz. Antalya bölgesini fuar ve eğlence merkezi yapacağız. Antalya- Alanya arasına hızlı tren yapılması gerekiyor ve ayrıca deniz yolunun da kullanılması gerekiyor. Bunun yatırımlarını ve projelerinin önünü biz açıyoruz” dedi. Kendisinin tarım konusunda çok hassas olduğunu vurgulayan Aşırım, hükümetin tarım alanında yapamadığı yatırımları ancak Genç Parti’nin yapabileceğini dikkat çekti.

GP Antalya 2. sıra Milletvekili adayı Nurettin Sivlim ise “Mazot çiftçinin, şoförün ve sanayicinin özel tüketimi değildir. Bu bir sigara, içki ve lüks oto değil. Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), bu gibi tüketim maddelerinde olmalıdır. Biz mazottan ÖTV'yi ve tüketicinin kullanırken ödemek zorunda kaldığı ikinci KDV'yi kaldırarak mazotun 1 YTL civarında tüketiciye satılmasını sağlayacağız" dedi.

Daha sonra Kemer esnafını gezen adaylar burada da halkın sorunlarını dinledi. Kemer’in en önemli turizm bölgelerinden biri olduğunu belirten adaylar esnafın sorunlarını bildiklerini ve bunları çözeceklerini söyledi. Kemer pazarını da gezen adaylar burada da vatandaşların sorunlarını dinledi.

14 07 2007